úterý 4. září 2012

An Cafe...

...Amazing blue...
...PV.


Kdo si vzpomíná na mé začátky, tak jistojistě ví, že má nejoblíbenější skupina byla An Cafe. Měla jsem plakáty na zdech, obrázky na nástěnce a tak.

Časem mne ta závislost dost opustila a já se nechala zaplavit jinými j-rockery. Ovšem nikdy jsem nepřestala An Cafe poslouchat.

Jak většina asi ví, vyhlásili HAITUS. Vznikla skupina Lc5, kde zpíval Miku a zbytek členů bylo vidět sem tam v klipech nebo vlastně vůbec.

S tímto rokem přišla pro mne i taková menší změna. Dost jsem přestala poslouchat j-rock a zaměřila se na seriály a "normální" hudbu. Přes léto to padlo úplně a já vlastně ani v přehrávači neměla jedinou japonskou písničku.

Ale pak to přišlo. Na sobotním sraze jsem si opět připomněla, co pro mne j-rock znamená a jací úžasní zpěváci tam jsou. Vlastně v komunitě, co se schází u nás v Ově se moc o j-rocku nemluví, spíše se řeší k-pop, který já osobně moc nemám ráda. Sice pár písniček se mi i líbí, ale já vždy byla do toho j-rocku. Takže vlastně jsem si ani o tom neměla s kým pořádně povídat nebo poslouchat. Když už se teda něco na sraze pustilo byl to skutečně spíše k-pop. Ovšem objevila se Veru s Takeshi.

Když jsme šli do čajovny, pouštěli skladby j-rockerů a já začínala opět vnímat tu energii a vlastně jsem si uvědomila i to, jak moc mi j-rock chybí v mém přehrávači, při mých procházkách, při mém vysedávání u PC či jízdě do školy.

Proč vlastně tohle říkám? Protože se mluvilo o koncertu An Cafe. Netušila jsem ,že vystupují ani to, že zrušili HAITUS. A co se tak dívám nevím o tom už pěkně dlouho "zahanbeně se skrývá".

Sakra kdysi jsem je tak milovala a věděla o nich všechno! Teď ani netuším, že se zase dali dokupy. Což je hodně blbý, když jsem to kdysi tak moc sledovala. Vlastně ani nesleduji Versailles ani Kayu... chci se k tomu zase vrátit. Celý ten sraz ve mne probudil moji lásku k j-rocku a důvod proč jsem vlastně začala i s harajuku.

Takže jsem chtěla vysvětlit, proč o tom píšu tak pozdě no :(.

A teď jejich PV amazing blue.

Oproti Lc5 je to dost velká změna, ale tahle písnička včetně klipu mi hodně zlepšila náladu!!! Dokázala mne rozesmát a o tom ty jejich písničky jsou. Probudit city :). An Cafe mám hodně ráda a už je zase dokola poslouchám...

Přiznávám, že nejvíce mne dostal opět a zase Yuuki xDJe to barevné, je to veselé a je to úžasné xD. Na jejich koncert se jednou dostanu!!!!!! 

6 komentářů:

 1. Hmm, že bych taky napsala něco o sobě a mému vztahu k hudbě...? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohla bys :D A já bych to možná mohla více rozepsat :D

   Vymazat
 2. Jo, An Cafe jsou super,taky můj začátek :) sice teď už je neposlouchám, ale vždycky si ráda poslechnu nějakou písničku a zavzpomínám si :)
  Jsem ráda, že na tebe nepůsobí ta vlna šíleného k-popu a uvědomilas si, že jrock je něco úžasného, z čeho máš takový zvláštní pocit, když ho posloucháš..:) než když posloucháš kpop (-.-)
  Pořád se snažím sledovat oblíbené kapely, ale nedokážu sledovat úplně vše, ale naštěstí mám vždy všechno z první ruky. Ale i tak toho vím málo s porovnání s některými lidmi co znám :D prostě nemám čas sledovat všechny blogy všech jrockerů.. ještě ke všemu když jim nerozumím XD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To taky xD nerozumím blogům xD...

   k-pop se mi nikdy moc nelíbil, sice pár písniček ujde, ale j-rock je prostě srdcovka :)

   k-pop jde skutečně mimo mne a nikdy mi nesedl a myslím si, že ani nesedne k j-rocku mám mnohem více blíž :), spíše jsem začala poslouchat to, co poslouchají "normální" děcka v mém věku no... ale jsem ráda, že jsem zase v j-rocku našla zalíbení :D

   An Cafe byla první j-rocková skupina co se mi zalíbila a přes ně jsem se dostala k ostatním a stále je mám ve velké oblibě :)

   Taky znám lidi, co toho ví o dost více, nežli já xD

   Vymazat
 3. Ach, tak tady mám ten důvod :D
  Jakože, chápu tě. Já sice j-rock nikd ynepustila vždy u mě nějaké songy najdeš,hlavě nějaké uřvané či klasiku od Versailles, roztomilý song Sugar Rose od Kayi bych nikdy nevymazala...j-rock stále miluji <333

  An Cafe, tak od nich poslouchám skutečně jen máloco a ani jsem na nich nazačínala, vzpomínám si vlastně, že moje začátky byli díky tobě Gackt, Malice Mizer a Kaya a Versailles, takže jsi mě vlastně hned od začátku naladila spíše na ty temnější VK skupiny :D ale děkuji ti za to xD

  A taky nevím hned všechno, ale časem prostě narazím na nějakou informaci na face nebo jen tak, když na něco náhodně narazím...momentálně mi nejvíce rve srdce to, že Versailles chtějí pozastavit T____T

  A co se týče K-popu, mám k němu kladný vztah. Poslouchám ho a ráda, ale je fakt, že u K-popu mě vůbec nezajímá, kdo je jaký člen a neznám vůbec jména etc. ani historii. Prostě jen poslouchám co se mi zalíbí, ale u j-rocku není skupina, o které, když mám nějakou písničku, tak abych neznala aspoň něco <33

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně každého vkus xD já k-pop skutečně nemusím :D ale neodsuzuji nikoho za to, že to poslouchá.

   Já ty songy nikdy nevymazala všechny jsem je měla v mobilu, ale vytvořila jsem si přehrávač, kde byli písničky bez j-rocku. Ono to tak nějak přišlo samo... nikdo už o tom nemluvil, já už tolik hudbu neposlouchala a nejvíce to zničilo léto, protože hudbu jsem pouštěla nahlas venku a mamka přímo nesnáší j-rock. Jediné co jsem potom začala poslouchat bylo Seremedy.

   Ale už jsem zase zpět :D

   Vlastně první co jsem z j-rocku slyšela, bylo Malice Mizer, ale nechytlo mne to. Sama jsem si našla An Cafe a doteď jsou jedni z mých nejoblíbenějších :D. Já už moc třeba Malice Mizer neposlouchám, jenom ty vybrané. Mám hodně v oblibě Dir en Grey, The Gazette a Gackta :D A Buck-Tick... spíše takové melodičtější... teď přeferuji songy s kytarama :D

   Ale zase třeba jsem se dostala ke Kayovi i Versailles, ale nyní poslouchám spíše jiné skupiny, však ono zase bude období, kdy si budu pouštět je :)

   Versailles mne taky docela štve s tou pauzou, ale snad to brzy rozjedou, An Cafe taky měli pauzu a docela rychle ji odvolali :D

   Vymazat